שבת קורונה

אחת השאלות שעלו בקהילה שלנו, היא איך עדיין לשמור על יום שבת כיום מיוחד, בימים בהם אנו ספונים בבתים.


איך לגרום לילדים להבין שמדובר ביום שבת, יום חגיגי, יום משפחתי, למרות שכל השבוע היינו עם הילדים בבית, שחקנו איתם, יצרנו איתם ואפשרנו מסכים.

חברי וחברות הקבוצה הציעו המון רעיונות שיכניסו את האווירה השונה והמיוחדת של יום שבת.

קבלו את ה- TOP 5 ליום שבת בקורונה:

1. כל השבוע ג'נגלנו בין עבודה מהבית לבין להיות עם הילדים בבית. בשבת – אנחנו מניחים את העבודה בצד. מקדישים את הזמן למשפחה, למנוחה, להשקעה בעצמנו. אל תשכחו שאנחנו עושים מודלינג לילדים. הילדים יראו שאנחנו נוהגים אחרת – גם הם ינהגו אחרת.

2. תכניסו את אווירת השבת הבייתה – לא משנה אם אתם דתיים, מסורתיים או חילונים. תאפו חלות, תדליקו נרות, תכינו ארוחה חגיגית, תשירו שירי שבת והכי חשוב: התלבשו חגיגי! זה כבר יעשה את כל ההבדל.

3. בימי שבת משפחות רבות יוצאות לחיק הטבע. אי אפשר לצאת? נכניס את הטבע לסלון. פיקניק על השטיח, אוהל בסלון – מה שזורם לכם.

4. ימי שבת מוקדשים למשפחה המורחבת, בימים שאי אפשר לבקר את סבא וסבתא אפשר לעשות עם הילדים טיול קטן באוטו (בינתיים, אולי יהיה גם על זה איסור) ולהשאיר לסבא וסבתא ציורים על מפתן הדלת. גם התאווררנו והחלפנו נוף, וגם חיזקנו את הקשר עם סבא וסבתא מעבר ל- FACE TIME.

5. עכשיו כשאי אפשר לצרוך תרבות כי הכל סגור, אפשר להפוך את הסלון לאולם קולנוע. להכין כרטיסים, לתזמן הצגות וכמובן להכין כוסות פופקורן גדולות.

מה אתם מתכוונים לעשות השבת כדי שיהיה קצת שונה מכל השבוע? שבת שלום, יוכי וסיון | אמאות