אפיקו.קיד

איך אנחנו אוהבות תפקודים ניהוליים! ואיך אנחנו אוהבות חיבורים!!

היום בערב תתקיים ה- ארוחה של השנה. אחרי ששנה שעברה ישבנו מול הזום, השנה נחגוג את ליל הסדר ובגדול!! (כמה יין יש במקרר!)

אבל מה עם הילדים? איך הם ישרדו את הסדר? יועצות שינה אנחנו לא, אבל יועצות קוגנטיביות (יש מצב שהמצאנו מושג) דווקא כן!

בואו שנייה נתחבר למקורות. 30 שניות על האפיקומן. האפיקומן הוא חלק מהמצה האמצעית, ואוכלים אותו כזכר לקורבן הפסח.

בתלמוד הבבלי נכתב ״חוטפין מצות בליל פסחים, בשביל תינוקות שלא ישנו״. הרמב״ם פירש משפט זה כגניבת המצה אחד מן השני, שכן כל תכלית ליל הסדר הוא ״והגדת לבנך״ ואם הילדודס יירדמו, לא קיימנו את עיקרי המצווה.

תמו 30 השניות בהיסטוריה.

עכשיו מה הקשר בין האפיקומן לבין תפקודים ניהוליים? בקורסים שלנו אנחנו תמיד נהנות להסביר מה זה תפקודים ניהוליים ואת הקשר שלהם למשחק ולמידה. אגב זה המונח הכי חם בספרות המקצועית בשנים האחרונות.

תזכורת - התפקודים הניהוליים הם אוסף של כישורים קוגניטיביים גבוהים הנמצאים באונה הפרה פרונטלית שלנו ולמעשה אחראים על סדר, התארגנות, בקרה עצמית, גמישות מחשבתית ועוד.

המשחק של האפיקומן למעשה מסייע לילדים לשכלל את מנגנון הויסות הפנימי שלהם, לדחות סיפוקים, בין אם מדובר בהגעה לשלב סיום הארוחה ובין אם להגעה המיוחלת לקינוח!

אגב, מה קורה אצלכם לאחר מציאת האפיקומן? כל הילדים מקבלים מתנה או רק מוצא האפיקומן? אצלנו הסבתות כבר קנו מראש לכולם. ככה זה אמהות לצמודים. גיל ממוצע 4 = יכולת ויסות בינונית נמוכה, שיש לשכלל כל השנה.

חג שמח!


במפגש מספר 4 בקורס שלנו, אנחנו מסבירות איך משכילים את התפקודים הניהוליים ומיומנויות קוגנטיביות נוספות בעזרת המשחקים שיש לכם בבית.

פשוט להתכונן לכתה א!


לפרטים נוספים: https://www.immaot.co.il/learningtoschool

  • Facebook
  • Instagram

@ 2018 immaot | Made by Alechka